ΣΥΝΘΕΣΗ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΝΕΟΤΗΤΟΣ

Διευθυντής:
Αρχιμανδρίτης Νήφων Καπογιάννης, Πρωτοσύγκελλος –
Γενικός Αρχιερατικός Ιεράς Μητροπόλεως Πειραιώς.

Γραμματέας:
Ασπασία Αθανασάκη – Θεοδώρου.

 

                                      Τομείς:

Α. Κατηχήσεως         Β. Κατασκηνώσεων         Γ. Εκδηλώσεων 
Διευθυντής:
Αρχιμανδρίτης π.Μεθόδιος Κρητικός, Ιεροκήρυκας
Υποδιευθυντής:
Πρωτοπρεσβύτερος π.Ελισσαίος Κυνούσης
Υπεύθυνος Επιμόρφωσης:
Πρωτοπρεσβύτερος π.Δημήτριος Αρώνης
Διευθυντής:
Πρωτοπρεσβύτερος π.Δημήτριος Σπύρου

Υποδιευθυντής:
Πρωτοπρεσβύτερος π.Νικόλαος Βουρλάκος
Διευθυντής:
Πρωτοπρεσβύτερος Ιωάννης Παναγιώτου
Υποδιευθυντής:
Κώστας Δαντίλης

 

Ιερείς Νεότητος ανά Ενορία:

Α΄ Αρχιερατική Περιφέρεια

Καθεδρικός Ι.Ναός Αγίας Τριάδος Πειραιώς:
π.Δανιήλ Ψωίνος

Ιερός Ναός Αγίου Σπυρίδωνος:
π.Βασίλειος Σιγάλας

Μητροπολιτικός Ι.Ναός Αγίου Δημητρίου Ν.Φαλήρου:
π.Νήφων Καπογιάννης – π.Αναστάσιος Λιακόσταυρος

Ιερός Ναός Ευαγγελιστρίας:
π.Γεώργιος Γεωργακόπουλος

Ιερός Ναός Προφήτου Ηλιού Καστέλλας:
π.Χαράλαμπος Κολτουκτσόγλου

Μητροπολιτικός Ι.Ναός Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Πειραιώς:
π.Ιωάννης Παναγιώτου – Βοηθός: π.Φανούριος Κατσαρός

Ιερός Ναός Αγίου Νικολάου:
π.Ανδρέας Καβάσιλας

Ιερός Ναός Παναγίας Μυρτιδιωτίσσης:
π.Αυγουστίνος Θεοδωρόπουλος – Βοηθός: π.Αλέξιος Ζέππος

Ιερός Ναός Τιμίου Σταυρού Καστέλλας:
π.Βονιφάτιος Berg

Ιερός Ναός Αγίου Χαραλάμπους Καστέλλας:
π.Βασίλειος Μέντης

Β΄ Αρχιερατική Περιφέρεια

Ιερός Ναός Αγίου Βασιλείου:
π.Ιωάννης Γιαννίσης

Ιερός Ναός Ζωοδόχου Πηγής Χατζηκυριακείου:
π.Δημήτριος Θεοχαράκης

Ιερός Ναός Αγίου Νείλου Καλλιπόλεως:
π.Δημήτριος Μπάτσης

Ιερός Ναός Αγίας Παρασκευής Καλλιπόλεως:
π.ΕλισσαίοςΚυνούσης

Ιερός Ναός Παναγία “Ρόδον το Αμάραντον”:
π.Παρασκευάς Μαραζάκης

Γ΄ Αρχιερατική Περιφέρεια

Ιερός Ναός Αγίων Αναργύρων Καραβά:
π.Αναστάσιος Βασιλόπουλος

Ιερός Ναός Αγίου Ελευθερίου Καμινίων:
π.Κύριλλος Αλεξάκης – π.Στυλιανός Παραπονιάρης

Ιερός Ναός Εισοδίων Θεοτόκου Βώκου:
π.Θεοδόσιος Καπάνταης

Μητροπολιτικός Ιερός Ναός Αγίου Ιωάννου Ρέντη:
π.Φώτιος Θεοδωρόπουλος

Ιερός Ναός Κοιμήσεως Θεοτόκου Ρέντη:
π.Γεώργιος Θεοχάρης

Ιερός Ναός Αγίας Μαρίνας Καραβά:
π.Δημήτριος Καθρέπτης

Ιερός Ναός Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Π.Κοκκινιάς:
π.Χρήστος Κούσπαρης

Ιερός Ναός Αγίας Σοφίας:
π.Ανδρέας Τριλίβας

Δ΄ Αρχιερατική Περιφέρεια

Μητροπολιτικός Ι.Ναός Αναλήψεως του Κυρίου Δραπετσώνας:
π.Δημήτριος Σπύρου – Βοηθός: π.Νικόλαος Βουρλάκος

Ιερός Ναός Αγίου Δημητρίου Ταμπουρίων:
π.Δημήτριος Αρώνης

Ιερός Ναός Αγίου Διονυσίου:
π.Ιλαρίων Θεοδωρόπουλος

Ιερός Ναός Αγίου Παντελεήμονος Δραπετσώνας:
π.Γεώργιος Θεοδωρόπουλος

Ιερός Ναός Υπαπαντής του Κυρίου:
π.Ιερόθεος Βαμβακάρης

Ιερός Ναός Αγίου Φανουρίου Δραπετσώνας:
π.Δημήτριος Παπαγιάννης